Blog biznesowy

Pełen dobrych pomysłow.

Aranżacje

Biurka elektrycznie regulowane – wybierz swój model

Podnoszone biurka są coraz częściej wybieraną opcją przez pracowników do pracy w ramach home office oraz firmy, szczególnie te, w których praca wymaga nieustannej pozycji siedzącej przed komputerem.

 

Elektryczne modele biurek podnoszonych mają tę przewagę nad biurkami podnoszonymi za pomocą dźwigni ręcznej, że za pomocą prostego przyciśnięcia guzika burko można dowolnie podnosić i opuszczać. Szybkość, wygoda i lepsza wydajność idą jednak w parze z wyższymi cenami takich gadżetów. Mimo tego, to właśnie elektrycznie podnoszone biurka są częściej wybieranymi modelami. Obecnie na rynku istnieje różnorodność modeli z różnymi dodatkowymi cechami i ulepszeniami, co ułatwia wybór modelu, który będzie nie tylko nowoczesny i wygodny, ale również ergonomiczny, jeśli ma być częścią stanowiska pracy. Przy kupnie biurka istotne są:

  • regulacja wysokości – biurko powinno być dostosowane pod kątem wzrostu osoby, która będzie go używać. Należy zwrócić szczególną uwagę na rozstaw regulacji biurka, jeśli jesteśmy osobami wysokimi, ponieważ nie każdy model oferuje pełną rozpiętość regulacji
  • regulacja blatu – w wielu modelach istnieje możliwość manipulacji nie tylko samej wysokości wysięgnika, na którym umieszczone jest biurko, ale również jego blatu. Pozwala to na dowolne ustawienie go w taki sposób , abyśmy mogli swobodnie ułożyć na nim dłonie, ewentualnie przedramiona oraz zbudować odpowiedni kąt, jeśli chodzi o nachylenie blatu do linii wzroku
  • jakość materiałów – stelaż biurka regulowanego powinien być wykonany z trwałych materiałów, odpornych na częstą eksploatację. Dodatkowo, jeśli biurko będzie obciążone nie tylko komputerem, ale też innymi ciężkimi przedmiotami, należy przy wyborze kierować się stabilnością i stelażu, i blatu.
  • wygląd i estetyka – biurko poza wytrzymałą konstrukcją powinno odznaczać się designem, który będzie praktyczny i wpasuje się we wnętrze domu czy biura.

Biurka z regulowaną elektrycznie wysokością niwelują wiele problemów zdrowotnych związanych z kręgosłupem, dlatego warto poświęcić więcej czasu na dobranie sprzętu odpowiadającego naszym indywidualnym wymaganiom

 

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli raz wypróbujesz biurko regulowane już nigdy nie będziesz chciał pracować przy niczym innym.

  2. Bardzo fajna funkcją jest regulacja blatu pod kątem jego nachylenia , ja pracuje na laptopie i to umożliwia mi wygoda prace na stojąco.

Komentarze są wyłączone.

Urodzona w zachodniej części Polski bardzo lubi swoją pracę. Zajmuje się w niej doradztwem zawodowym i biznesowym dla swoich klientów. Po pracy kocha długie spacery oraz swojego kota Mańka.