Blog biznesowy

Pełen dobrych pomysłow.

Tarot a wróżki
Bez kategorii

Jak działa Tarot? Mechanizmy i cel pracy ze skrywającymi wiedzę kartami

Karty Tarota od bardzo dawna cieszą się ogromnym powodzeniem, które zawdzięczają swojej tajemniczości połączonej z bogatą symboliką i mistycyzmem, mając opinię potężnego narzędzia służącego do analizy rzeczywistości i nas samych. Wiele osób zastanawia się jednak, jak działa Tarot i czy rzeczywiście można odnieść korzyści ze stosowania tych kart?

Język ludzkiej duszyKarty tarota

Karty Tarota, chociaż formować zaczęły się od XVII wieku, są oparte na starożytnych i średniowiecznych koncepcjach dotyczących natury rzeczywistości i ludzkiej duszy. W jednej talii zawarte zostały symbolizm i wiedza pochodzące z przestrzeni tysięcy lat, a jednym z głównych nurtów, jaki wpłynął na te karty, jest hermetyzm.

To, jak działają te karty, tłumaczy się przynajmniej na dwa podstawowe sposoby. Pierwszy, bardziej tradycyjny, tłumaczy ich ogromna trafność i wielką wartość działaniem zewnętrznych sił i magii, która ma być zawarta w tych kartach. Chociaż pogląd ten nadal jest dziś spotykany, większość osób posługujących się Tarotem postrzega go w sposób nowoczesny, odwołując się do psychologii jungowskiej i innych nurtów nią zainspirowanych .

Według tych koncepcji Tarot to narzędzie dostarczające olbrzymiej ilości symboliki, często dość uniwersalnej i pozostawiającej szerokie pole do interpretacji. Ludzki umysł i dusza operują symbolami, tworząc różne powiązania. W mistycznym stanie umysłu, który osiąga się podczas pracy z tymi kartami, osiąga się dostęp do nieświadomości zbiorowej dzięki potędze symboli, a budowanie połączeń pozwala uzyskać głęboki wgląd w rzeczywistość.

Dywinacja a „przepowiadanie przyszłości”

Tarot służy między innymi jako narzędzie dywinacji, jednak wiele osób nie rozumie istoty tego procesu i myli go także z „przepowiadaniem przyszłości”. Te dwa procesy, chociaż dla wielu osób są tym samym, są czymś zupełnie różnym. Pogląd, że przeszłość da się po prostu „przewidzieć” za pomocą tych kart jest błędny. Rzeczywistość nie ma ściśle ustalonego i niezmiennego scenariusza, a los można odmienić. Tarot ma za to w tym pomóc, gdyż jest on narzędziem do analizy sytuacji, wskazywania możliwych scenariuszy i powiązań teraźniejszości z przeszłością i przeszłością. O Tarocie można więc myśleć jako o narzędziu analitycznym, które ma pokazać różne sposoby wyjścia z sytuacji, a to, jaką decyzję podejmie osoba, która z jego pomocą zajmuje się dywinacją lub udaje się w tym celu po pomoc do wróżki, zależy tylko od osoby zainteresowanej.

Tarot to potężny sprzymierzeniec w zmaganiach z trudami dnia codziennego, lękami i niepewnością. Chociaż tajemniczy, jest on niezwykle skuteczny, a jego działanie da się wytłumaczyć w sposób spójny i logiczny.

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Karty tarota otwierają nam drogę do poznania tajemnic. To co nieraz pozostaje ukryte przed oczami ludzi, znajduje swoje odbicie w kartach. Karty tarota to prawda o nas samych.

  2. Gdyby nie tarot, to nie moglibyśmy mieć wglądu w tajniki ludzkiego życia. Nikt z na nie wie co przyniesie nam los, jednak karty tarota potrafią odkryć te tajemnice. Sposobem na poznanie przyszłości może być więc rozłożenie kart tarota u wróżbity lub wróżki.

Komentarze są wyłączone.

Urodzona w zachodniej części Polski bardzo lubi swoją pracę. Zajmuje się w niej doradztwem zawodowym i biznesowym dla swoich klientów. Po pracy kocha długie spacery oraz swojego kota Mańka.