Blog biznesowy

Pełen dobrych pomysłow.

Relaks

Sylwester w Alpach?

Sylwester w Alpach jest spełnieniem marzeń wielu osób. Dlaczego? Czy istnieje lepszy sposób niż świętowanie Nowego Roku z trzymanym w ręku kieliszkiem szampana, otoczonym piękną scenerią najwyższego łańcuchu górskiego w Europie? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama :).

Sylwester w Alpach pozwoli nie tylko powitać Nowy Rok, ale również zachować piękne wspomnienia na lata. Taki wyjazd będzie idealny zarówno dla miłośników podróżowania, jak i pasjonatów sportów zimowych. Snowboard? Narty? Zarówno te, jak i inne aktywności zimowe dostępne są podczas wypoczynku w Alpach. Spędzenie Sylwestra we Francuskich, Szwajcarskich czy nawet Retyckich Alpach będzie świetną alternatywą dla świętowania Nowego Roku w polskich górach . Możliwe również, że w wielu przypadkach będzie to również korzystniejsze pod względem finansowym.

Osobiście polecam Alpy Retyckie – dokładniej Passo del Tonale. Jest to przełęcz, znajdująca się na pograniczu dwóch prowincji – Trydent i Brescia, w północnych Włoszech. Można tam podziwiać m.in. przepiękne widoki Dolomiti di Brenta (lub Brenta-Gruppe) – tj. pasma górskiego, w Alpach Wschodnich, znajdującego się w północno-wschodnich Włoszech. Moją szczególną uwagę zwrócił region narciarski Adamello. Z początku wydaje się idealnym miejscem dla doświadczonych narciarzy, jednak jak się okazało, świetnie odnajdą się tam również rodziny z dziećmi.

Przydatną informacją będzie opisanie tras narciarskich, występujących w Alpach Retyckich. W Passo del Tonale znajdują się trasy, które położone są na wysokości od 1883 m n.p.m., do 2681 m n.p.m. Najlepiej odnajdą się na nich osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z narciarstwem oraz osoby mające już jakieś doświadczenie, czyli średnio zaawansowane. Lodowiec Presena – znajdują się tam trasy położone na wysokościach od 1845 m n.p.m., do 3069 m n.p.m. Te zjazdy są polecane już nieco zaawansowanym narciarzom. Trasą wartą polecenia jest również Pontedilegno i Temu, ponieważ tutaj dobrze poczują zarówno bardziej, jak i mniej doświadczeni narciarze. Między Pontedilegno, a Passo del Tonale kursuje kolejka gondolowałączna długość tras wynosi ponad 100 km. Od 3 lat działa tutaj nowa kolejka, która zastąpiła dwa wyciągi orczykowe.

Uważam, że Sylwester w Alpach jest okazją do spędzenia czasu z rodziną bądź znajomymi w pięknej scenerii gór. Daje to również możliwość korzystania ze sportów zimowych. Czy można w lepszy sposób powitać Nowy Rok? Nie sądzę :).

2 KOMENTARZE

  1. Sylwester w górach… marzę o tym od dawna. Może w tym roku mi się to w końcu uda.

  2. Jeżdżę na snowboardzie już od kilku lat zawsze w okolicach Trydentu, polecam Alpy wszystkim miłośnikom białego szaleństwa.

Komentarze są wyłączone.

Urodzona w zachodniej części Polski bardzo lubi swoją pracę. Zajmuje się w niej doradztwem zawodowym i biznesowym dla swoich klientów. Po pracy kocha długie spacery oraz swojego kota Mańka.